Rozdiely v kvalite ženských a mužských vlasov

Rozdiely v kvalite ženských a mužských vlasov. Na akú kozmetiku sa zamerať? 

Sú naozaj mužské vlasy hrubšie a rastú rýchlejšie ako ženské? Môžeme ich výživu, rastový cyklus a finálne vypadávanie ovplyvniť strihaním, respektíve holením? Na prvú otázku dostanete takmer u každého vlasového špecialistu súhlasnú odpoveď, druhá vznikla na základe mnohým fám. 

To, čo majú ženské a mužské vlasy jednoznačne spoločné je, že oba typy vyrastajú zo základných vlasových vačkov. Ich počet je daný už pri narodení, nedá sa nijako ovplyvniť. Ďalšie zmeny v raste vlasov zapríčiňujú genetické predispozície, výživa, podiel pozitívneho a negatívneho stresu. 

Po vzore mužských a ženských vlasov sa hľadajú súvislosti a rozdiely najmä pri jednom z najzávažnejších problémov. Ide o vypadávanie, až neskoršiu stratu vlasov, označovanú termínom alopécia. Inak sa prejavuje u mužov ako u žien, o probléme treba jasne hovoriť, u mnohých ide až o traumatizujúci zážitok. 

Pozor, mužské vypadávanie vlasov súvisí v prevažnej miere s prítomnosťou testosterónu, respektíve jeho derivátov viažucich sa na receptory vlasových vačkov. U zdravých žien je hladina tohto hormónu veľmi nízka, len v stopovom množstve, a preto je plešivenie výnimočné. 

Podráždení z nadmernej straty vlasov? Ako tomu dať stopku? 

Na tieto problémy poukazujeme výberom larens produktov pre starostlivosť o vlasy. Pomocou lipozomálneho biotínu a komplexu vitamínov beauplex obsahuje synergicky pôsobiace zložky prenikajúce do hĺbky vlasov. Vo vlasovej matrix sa lepšie stimuluje krvný obeh a výživa sa dostáva od korienkov až po končeky. Zahajujú sa nápravné procesy, podporuje sa správny rastový cyklus a redukuje vypadávanie. 

Revolúciu v tomto zahájila larens DNA šampónová terapeutická zložka pre každodennú starostlivosť o vlasy so sklonom k vypadávaniu – pre mužov aj pre ženy. Máte s týmto revitalizačným prostriedkom skúsenosti? Podeľte sa o ne na wellu larens recenziách a pomôžte ostatným k lepšiemu sebavedomiu!