TOP 3 vitamínové doplnky, ktoré by nemali chýbať vo vašej lekárničke ani po korone

TOP 3 vitamínové doplnky, ktoré by nemali chýbať vo vašej lekárničke ani po korone

Celosvetová pandémia koronavírusu mnohých z nás prinútila konečne sa začať starať o svoje telo a zdravie. Práve tieto posledné mesiace je mimoriadne dôležité budovať si silnú obranyschopnosť a vyšperkovať ju tak, aby sa naše telo dokázalo popasovať s vírusmi čo najlepšie. Chcete vedieť, ktoré vitamíny a látky nám k tomu dopomôžu? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Čo hovoria výskumy?

Aj keď COVID-19 sa niektorým zdá byť „mladý” druh vírusu, existuje už množstvo výskumov, ktoré sú na dobrej ceste odhaliť úspešných bojovníkov proti korone. Niektoré z nich tvrdia, že nedostatky určitých druhov vitamínov a zlúčenín môžu ovplyvniť náchylnosť tela k infekcii a ich absencia dokonca môže zhoršiť priebeh COVID-19. 

Azda najväčšiu silu v boji proti korone má vitamín D, ktorého vysoká hladina v tele zmierňuje priebeh tohto ochorenia. Čo to pre vás znamená? Že buď by ste mali tráviť celé dni vonku a získavať ho zo slniečka alebo ho pravidelne dopĺňať cez rôzne preparáty. 

Ďalšie výskumy zase tvrdia, že pacientom nakazeným koronavírusom výrazne chýbal vitamín K. Práve ten je skvelou pomocou pri pľúcnych ochoreniach a pravdepodobne dokáže zvýšiť odolnosť tela voči tomuto nebezpečnému vírusu. Podobnú funkciu plnia aj vitamíny A a E.

V neposlednom rade je tiež dôležité spomenúť vitamín C. Je to nielen silný antioxidant, ktorý dokáže pomôcť našej imunite fungovať naplno, ale je tiež zodpovedný za našu psychickú pohodu and znižuje pocit vyčerpania a únavy. A presne to v tomto období všetci potrebujeme. No nie?

Všetky potrebné vitamíny v jednom

Doplniť všetky spomínané vitamíny naraz nie je vôbec také komplikované. Stačí užívať multifunkčný prípravok, ktorý obsahuje to najdôležitejšie pre vaše zdravie.

Revicoll MAX Omega Plus obsahuje práve spomínaný vitamín D, vitamín K, vitamín A a vitamín E, takže budete mať istotu, že svojej imunite doprajete maximum len vďaka jednej tablete denne. Navyše, je bohatým zdrojom aminokyselín, peptidov a kolagénu, takže okrem imunity si posilníte nielen svoje kosti, chrupavky and nervovú sústavu, ale aj vlasy, pokožku či nechty.

Nie je vitamín C ako vitamín C

Bez vitamínu C by nebola vaša cesta za zdravým kompletná. Aký prípravok si však vybrať? 

Máme pre vás hneď dve skvelé možnosti!

Ak hľadáte čistý vitamín C so skvelou vstrebateľnosťou, určite siahnite po Nutrivi LipoVitum C. Je to vitamín C v tekutej podobe, ktorý je naviazaný na prenášače – lipozómy. Práve tie dokážu vitamín C dostať cez žalúdok do čriev, kde je jeho vstrebateľnosť najúčinnejšia. Zatiaľ čo pri klasických doplnkoch vitamínu C telo prijme len jeho malé množstvo, pri lipozomálnom doplnku dokážeme vstrebať až vyše 80 % tohto vitamínu.

Druhou možnosťou je Nutrivi Vitamín C +, ktorý je v tabletkovej forme a okrem vitamínu obsahuje tiež kremík, citrusové flavonoidy a hesperidín. Tieto prídavné látky sú nevyhnutné pre život a dokážu podporiť imunitný systém, zlepšujú činnosť pľúc a majú silné antivírusové a antiinfekčné účinky.

Tak čo, ktoré z našich doplnkov vás zaujali najviac? Nech si už vyberiete ktorékoľvek, veríme, že vám pomôžu udržať vaše telo a imunitu v čo najlepšom stave. Všetky tieto výživové doplnky 100 % prírodného pôvodu nájdete na našom Larens e-shope. Stačí kliknúť a vybrať si.