REGENERÁCIA POKOŽKY UŽ POČAS OPAĽOVANIA! LARENS SUNCARE FACE CREAM SPF 20

Predstavujeme novinku od značky Larens: originálna kombinácia bezpečných opaľovacích filtrov, peptidov rybieho kolagénu a prírodných látok s regeneračným účinkom pre pokožku. Ochranný a zároveň regenerujúci Suncare Face Cream SPF 20 na tvár, krk a dekolt je inovatívny koncept, ktorého cieľom je intenzívne regenerovať pokožku už počas opaľovania.

 

FOTOSTARNUTIE JE FAKT

Medzi faktory, ktoré prispievajú k vonkajšiemu starnutiu pokožky, patrí jej vystavovanie ultrafialovému žiareniu. Zmeny spôsobené dlhodobým vystavením pokožky UV žiareniu sa označuje ako fotostarnutie. Na koži sa prejavuje nadmernou pigmentáciou, vráskami, ochabnutím, vysušovaním, drsnou kožou, a tiež teleangiektáziami (rozšírenie kapilár). Energia elektromagnetického slnečného žiarenia, ktorá sa v ovzduší prejavuje ako ultrafialové žiarenie, vyvoláva nielen predčasný proces starnutia kože, ale aj vznik nádorov. Krém s kvalitným a bezpečným opaľovacím filtrom predstavuje štít, ktorý chráni krásu i zdravie vašej pokožky.

NA KAŽDÝ DEŇ AKO AJ POD MAKE-UP

Krémy s opaľovacím filtrom, teda … mastné, droliace sa prípravky, ktoré zanechávajú pokožku zafarbenú na bielo a znemožňujú tak nanášanie make-upu alebo výrazne znižujú jeho trvanlivosť?
Buďte si istí, že to je minulosť. Prijali sme túto výzvu a do nášho portfólia výrobkov sme zaradili krém s ochranným faktorom SPF 20 s ľahkým a rýchlo sa vstrebávajúcim zložením.

Jeho aplikácia pod make-up sa tak stáva potešením. Je obohatený o jemnú, osviežujúcu vôňu kokosovej vody, ktorá vás prenesie priamo na tropický ostrov. Toľko k subjektívnym pocitom a aplikačným vlastnostiam. Teraz sa pozrime na fakty.

ŽIARENIE POD KONTROLOU

Ochranu pred UV žiarením v kréme Suncare Face Cream zabezpečuje filter Amiloxát (Isoamyl p-methoxycinnamate), ktorý vďaka svojej schopnosti absorbovať UVB žiarenie chráni pokožku pred spálením a fotostarnutím. Amiloxát má tiež protizápalové účinky, upokojuje a znižuje opuchy na pokožke.

Ochranu proti UVA žiareniu rozširuje zložka Booster SPF, ktorá obsahuje výťažok z rastliny Pongamia Pinnata bohatá na zjemňujúcu kyselinu olejovú, ktorá vyhladzuje pokožku. Obsahuje tiež kyselinu ferulovú, silný antioxidant, ktorý spomaľuje proces starnutia spôsobený nadmerným opaľovaním, pomáha zmierňovať pigmentové škvrny, hydratuje a stimuluje syntézu kolagénu. Pomáha redukovať pigmentové škvrny a má pozitívny vplyv na pleť s rozšírenými cievami.

RÔZNORODÉ ÚČINKY

Intenzívnu regeneráciu pleti poskytujú: Biopeptide Complex patentovaný spoločnosťou WellU, extrakt z pupočníka ázijského, glukonolaktón, glukonát zinočnatý a alantoín. Prvé dve zložky majú tiež regeneračný a protizápalový účinok a pomáhajú redukovať pigmentové škvrny a drobné jazvičky na pleti. Glukonolaktón, glukonát zinočnatý a alantoín spolu s peptidmi rybieho kolagénu, ktoré stimulujú HSP proteíny *, sa starajú o zmiernenie nežiaducich následkov nadmerného opaľovania.
Ultrahydratáciu a ochranu pred transdermálnou stratou vody zabezpečuje lipozomálna kyselina hyalurónová a extrakt z pupočníka ázijského.
Pre mnohých z vás bude dôležitá informácia, že výrobok nemá vo svojom zložení fenoxyetanol, PVP, parabény, mikroplasty, nylon ani SLS.
Unikátny Biopeptide Complex v kombinácii s prírodným opaľovacím filtrom a regeneračnými aktívnymi látkami zaisťuje bezpečnú ochranu spojenú so starostlivosťou pri opaľovaní. Je to „must have“ tohto leta!
*HSP proteíny
Ako potvrdzuje výskum, peptidy obsiahnuté v Biopeptide Complex majú priamu súvislosť so zvyšovaním aktivity bielkovín tepelného šoku HSP. HSP proteíny (ang. Heat shock proteins) sú v centre pozornosti biochémie už niekoľko desaťročí. Štrukturálne a funkčné štúdie v priebehu rokov ukázali, koľko dôležitých funkcií plnia tieto proteíny. Hlavnou z nich je ich zvýšená syntéza pod vplyvom zvýšenej teploty, čo vedie k účinnej ochrane pred popáleninami a k ​​zvýšenej regenerácii organizmu. Tieto proteíny sa populárne označujú ako „molekulárny ochrancovia“, pretože chránia iné proteíny pred denaturáciou, nesprávnym skladaním génov a agregáciou. Ich účasť v mnohých imunochemických reakciách z nich robí kľúčového hráča v regeneračných procesoch na molekulárnej úrovni. Zabraňujú tiež rozvoju cievneho ochorenia. Tieto proteíny sa aktivujú v reakcii na zápal, narušení kontinuity kože, omrzlinách alebo pri spálení slnkom. Vďaka tomu sa pokožka regeneruje oveľa rýchlejšie. Tento komplex obsahuje aj históny, dekorín a lumikán, ktoré synergicky aktivujú procesy obnovy kože.